Ana sayfaHİZMETLERİMİZYEŞİL BİNA DANIŞMANLIĞIEDGE Danışmanlığı

EDGE Danışmanlığı

EDGE (Excellence in Design for Greater Efficiencies / Yüksek Verimlilik için Tasarımda Mükemmellik), Dünya Bankası Grubu üyesi ve dünyanın gelişmekte olan ülkelerinde özel sektörün kalkınması için faaliyet gösteren en büyük kalkınma kuruluşu olan Uluslararası Finans Kuruluşu’nun (International Finance Corporation, IFC) gelişmekte olan pazarlar için geliştirdiği bir yeşil bina sertifikasyon sistemidir.

EDGE dünyada 140’dan fazla ülkede; konutlar, oteller ve tatil köyleri, ofis binaları, sağlık yapıları, mağaza, alışveriş yapıları ve eğitim yapıları için uygulanabilmektedir.

Bir binanın, EDGE yeşil bina sertifikasına sahip olabilmesi için enerji, su ve malzemedeki gömülü enerjide benzer özellikteki yaygın binalara kıyasla en az %20 daha fazla tasarruf sağlamalıdır.

EDGE, yeşil bina tasarlamanın Hızlı, Kolay ve Ekonomik bir yolu olarak proje geliştiricilerin tasarımlarını yerel ölçütlere göre optimize edebilmeleri için ölçülebilir bir yöntem sunmaktadır. EDGE, yeni nesil binaların karbon salınımını azaltırken, aynı zamanda daha kârlı da olabileceğini kanıtlamaktadır.